SAROT GROUP

 

Sarot Termal Kaplıcaları ; tarihi bir kaplıca olup, M.Ö. 150-200 yılları arasında yapıldığı rivayet edilmektedir. M.Ö.333′de Anadolu’ya giren Makedonya imparatoru İskender’in Bitinya’ dan geçerken, Sarot Kaplıcaları’nda konakladığı bazı tarihi kaynaklarda belirtilir. Kilise Yeri denen mevkide az sayıda, çok eski kalıntılara rastlanmaktadır.
Yazılı belgeler, arkeolojik eserler ve tarihi kaynaklara göre, Sarot’ un tarihi, Bitinyalılar ile başlamaktadır. Sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlıların hâkimiyetinde bir şifa merkezi olarak günümüze kadar süregelmiştir.

Yer altından çıkan, doğanın bize kazandırdığı şifalı sular sağlıklı insanların bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra belirli hastalıkların tedavisinde de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Başta yanık ve cilt rahatsızlıkları, romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan kaplıca sularımızın pek çok hastalığı iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Sarot Termal Vadi günümüz Sosyal Sigorta fonlarıyla ilgili yapılan kanun değişikliği çerçevesinde Bağkur, SSK, Emekli Sandığı ve Özel sigorta kurumları mensupları veya emeklilerine sağlık merkezlerinde alınacak tedavileri ve her gelişlerinde yarım Check-Up hizmetini, bayanlar için mamografi hakkını ücretsiz verebilmektedir.

Sarot Termal Vadi’ye gelen her bireyin tatil ihtiyacı dışında bir nevi sağlığını garanti altına almak için çalışmalar yapılmaktadır. Günümüzde değişen yaşam kalitesi gereği bireyler en az yılda bir kere Check-Up yaptırmalarının önemini anlamış bulunmaktadırlar. Tıpta en önemli tanımın erken tanı olduğu düşünüldüğünde, Sarot Termal Vadi sağlık merkezinin işletim mantığının önemi ortaya çıkmaktadır. Başta kanser olmak üzere bağışıklık sistemini

ilgilendiren rahatsızlıklarda erken tanı oldukça önemlidir. Uzman hekimler, fizyoterapistler, diyetisyenler, estetisyenler eşliğinde yapılacak olan bu tedavilerle daha sağlıklı ve yaşam kalitesi daha üst sınırda yüksek günler geçireceksiniz.
Tatilinize başlarken yaptıracağınız Check-Up sayesinde eğer herhangi bir hastalığınız varsa bu hastalığın tedavisi amaçlı termal suyun kullanımı doktorunuz gözetiminde kür merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Eğer koruma amaçlı termal suyu kullanmanız gerekiyorsa tedaviler yine doktorlar eşliğinde bilinçli bir şekilde uygulanmaktadır.

Türkiye’de Bir İlk: Açık ve Kapalı Özel Aile Havuzları
Türkiye’de bir ilk olarak aileniz ile girebileceğiniz açık ve kapalı özel aile havuzları Sarot Termal Vadi’ de…
Rezervasyonlu olarak kullanabileceğiniz bu havuzlar, kompleksteki diğer havuzlar gibi ücretsiz olarak hizmet vermektedir.
Ailece size özel olarak kullanabileceğiniz bu havuzlar da size özel güneşlenme mekânları oluşturulmuştur. Üstü açık ve kapalı olmak üzere misafirlerimize sunulmuş olan özel aile havuzlarında huzurlu ve mutlu bir tatilin keyfine varacaksınız.
Açık ve kapalı özel aile havuzları her bir kullanımda boşaltılıp temizlendikten sonra hijyenik olarak siz değerli misafirlerimizin hizmetine sunulmaktadır.
Özel aile havuzları aynı zamanda balneo terapi tedavilerinde doktor kontrolünde kullanılmaktadır. Derecesi kişiye ve terapiye özel olarak ayarlanan bu havuzları kullanırken sağlık bulacak ve stresten arınacaksınız.

Sarot Termal Vadi’nin Çocuk Dünyası…
Sağlığı ve huzuru aynı çatı altında buluşturmayı hedefleyen Sarot Termal Vadi’nin etkinlikleri arasında çocuk dünyası önemli unsurlardan biridir.

Tatilinizi geçirirken çocuklarınızı çocuk dünyasına emanet edebilirsiniz. Çocuk dünyasında çocuklar, çeşitli yaş gruplarına ayrılmış, çocuk psikolojisinden ve eğitimden anlayan uzmanlar gözetiminde çeşitli kurslar ve eğitimlere katılabileceklerdir. 0 – 7 yaş arası kız ve erkek çocuklara ayrı hocalar eşliğinde eğlenceli ortamlarda eğitimler verilmektedir.
Gerek izcilik aktiviteleri, yüzme kursları; gerekse mini İngilizce ve bilgisayar eğitimleriyle çocuklarınız kendi yaş gruplarıyla tatilin keyfini çıkarırken, siz de eşiniz ve arkadaşlarınızla sosyal tesis alanımızdaki aktivitelerde rahatça vakit geçirebileceksiniz.


Sarot Termal Devremülkleri

Gonca, Gelincik, Kamelya, Karanfil, Papatya, Açelya, Akasya gibi Birçok çiçek isimleriyle Dostlarınıza Hediye almak ister misiniz ? Sarot Termal Vadi’deki tüm bloklar tünel geçit sistemi ile birbirine bağlanmış durumdadır.Üstte ki resimde Bloklarımızı Aktivitelerimizi ve Sosyal Tesisimizi Görebilirsiniz.

Sarot Termal →

Kar ve Havuz Keyfini Bir Arada Yaşadınız mı?

Kış tatili ise eğer tercihiniz, bembeyaz kar örtüsü altında 70°C’ lik termal havuzlarda kar ve havuz keyfini ailenizle beraber yaşayabileceksiniz. Kar yağmaya başladığında ise yüzünüze kar damlaları düşerken siz kaplıca içerisinde o güzel anın tadını çıkaracaksınız. Açık ve kapalı özel aile havuzları vazgeçilmezlerinizden biri olacak…

Sarot Termal →


Kaplica Suyunun Faydaları

Siroz başlangıcında, karaciğer iltihabında, kronik sistit, kronik böbrek taşları fonksiyonel yetmezlik gibi böbrek ve idrar yolları hastalıklarında şikâyeti olan hastalarada fayda sağlar. Kadın doğum hastalıkları, sedef, akne, egzama gibi cilt hastalıkları, mide rahatsızlıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği ve nörolojik hastalıkların tedavi sürecinde önerilen termal sularımız belirtilen rahatsızlıkların dışında uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi kent yaşamının getirdiği olumsuz etkilere karşı iyi bir çözümdür.

Sarot Termal →

Sarot Termal’de Havuz Keyfi

İçerdiği mineraller ile sağlık, gençlik ve güzellik iksiriniz olacak termal sularına Sarot Termal Vadi’de ulaşmak çok kolay. 70°C’ lik ısıya sahip olarak kaynaktan çıkan termal su, Sarot Termal Vadi’de hem ısınmada kullanılmakta, hem de termal havuzlara verilmektedir… üm tesis jeotermal olarak ısıtılması gerek işletmede maddi avantaj sağlamakta ve gerekse de tüm havuzların sularının sıcak olmasını sağlamaktadır.

Sarot Termal →


Sarot Termal Kaplıcaları

Sarot Termal Kaplıcası; tarihi bir kaplıca olup, M.Ö. 150-200 yılları arasında yapıldığı rivayet edilmektedir. M.Ö.333′de Anadolu’ya giren Makedonya imparatoru İskender’in Bitinya’ dan geçerken, Sarot Kaplıcaları’nda konakladığı bazı tarihi kaynaklarda belirtilir. Kilise Yeri denen mevkide az sayıda, çok eski kalıntılara rastlanmaktadır.

Sarot Termal →